Колледж Архитектуры и Строительства

Жеңіс күніне орай колледж студенттерінің соғыс ардагерлерімен кездесуі

28/04/2021

Жеңіс күніне орай колледж студенттерінің соғыс ардагерлерімен кездесуі

Сіз сонау, қырық бесінші жылдары өз Отаныңыз үшін тік тұрдыңыз! Олар біздерді жаудан қорғау үшін өз өмірлерін қиындыққа душар етті! Соғыс күндері ұзақ уақытқа созылса да бейбітшілік жылдары тез келетініне сенді. Мәскеу, Курск және Еділ бойындағы жеңістер тарихта мәңгі есте сақталады. Ендігі мандайлары ақ шашпен күмістелген.әкелер мен аталар болса да Жеңіс көктемін, соғыс аяқталған күнді ешқашан ұмытпайсыздар!

Жеңіс күні!!! Бұл-соғыстан аман қалған және соғыс уақытының барлық ауыртпалығы мен қиындықтарын бастан кешірген аға буын үшін ғана емес, кейінгі ұрпақ үшін де толқытатын күн. Соғыс біздің бұрынғы кең Отанымыздағы бірде-бір отбасын, бірде-бір адамды айналып өтпеді. Біздің еліміз 20 миллион адамның өмірін жоғалтты. Бұл соғыста әр адам өзінің туған-туысқанын немесе досын немесе көршісін жоғалтты. Біздің аталарымыз бен әкелеріміз бастан кешкендердің бәрі адамдардың жадында қалды және ұрпақтан-ұрпаққа беріліп келеді.

Тылда қалған және балаларға, үйге деген қамқорлықты және Майданды сарбаздарға арналған азық-түлікпен және киіммен қамтамасыз ету бойынша қажырлы еңбекті мойнына алған біздің әжелер мен аналар жеңіске үлкен үлес қосты: олар тігілді, тоқылды, зауыттарда жұмыс істеді, егістіктерде егілді және тазаланды.

Біздің колледждің КДИЗ 19-1* және КДИЗ 19-3 тобының студенттері соғыс жылдарынан аман қалған, өз аналарына көмектескен, аштық пен суыққа төзген, 5 жыл соғысқа төтеп берген және Жеңіс Күнін қарсы алған ардагер-әжелерді құттықтауға шешім қабылдады.

Сейдахметова Нұржамал Сейдахметқызы -92 жастағы тыл еңбеккері 10 балалы Батыр ана. Соғыс кезінде ол ересектермен тең жұмыс істеуге мәжбүр болды, себебі елде тек әйелдер мен балалар қалды. Соғыстан кейінгі жылдар да оңай болған жоқ. Күйреу мен ашаршылық, үлкен отбасы - соғыс уақытындағы әйелдерге тән табандылықпен аман қалды. Нұржамал әжейдің "Батыр ана", "тыл ардагері"марапаттары бар екен. Ахметова Нурбиби Балкиевна - 86 жаста, тыл ардагері. Ол соғысты қыз кезінен кездестірді, үйдің барлық жұмыстарын және бауырлары үшін егін даласында жұмыс істеді. Жеңістің 70 жылдығына орай «Тыл ардагері», Үкіметтің «Құрмет белгісі» ордендерімен марапатталған

Біздің студенттер соғыс күндері, соғыс жылдарындағы қиындықтар туралы естеліктерімен бөліскен ардагер әжелерді құттықтап, ата-аналар мен ересектерге көмектесті. Бұл - баға жетпес тәжірибе қарым-қатынас ұрпақ, қашан буыны мүмкін ырысты естуге адамдардың кешірген, соғысты. Студенттер Жеңіс күніне сыйлықтар беріп, ардагерлерді шын жүректен құттықтап, оларға денсаулық және ұзақ өмір тіледі.

КДиз 19-1* тобының эдвайзері Ибраимова Ақбота Киргизбаевна

КДиз 19-3 тобының эдвайзері Қанғожаева Райхан Балтабаевна