Колледж Архитектуры и Строительства
колледж КазГАСА

Тарих

Тарихы

2000 жылғы сәуірде ҚазБСҚА жанында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 07.02 № 05-8 1592 шешімімен Колледжін құру туралы "ҚР ҚМ 19.04.2000 ж. №60 бұйрығы) үш колледж ашылды: сәулет және дизайн колледжі (қад), директоры – Садвакасова Г. К., құрылыс-экологиялық колледжі (СЭК), директоры - Шинибаев А. Д., және экономикалық колледжі (ЭК), директоры – Карамалдаева Ж. К. 18.10.2001 ж. № 30 бұйрықпен академияның ұйымдық басқару құрылымын оңтайландыру және тең функционалды оқу-ұйымдастыру құрылымдарының үйлесімді жұмысын қамтамасыз ету мақсатында үш колледж ҚазБСҚА колледждер кешені болып қайта құрылды, директоры – А. Д. Шинибаев.

Әрі қарай...

2002

2002 жылғы 10 шілдеден бастап ҚазБСҚА колледждері кешенінің білім беру қызметі орта кәсіптік білім берудің 11 мамандығы бойынша орта кәсіптік білім берудің білім беру-кәсіптік бағдарламаларын іске асыруға Қазақ бас сәулет-құрылыс академиясының жақ берген сериясы АА № 0000025 Мемлекеттік лицензиясы, лицензияға қосымша негізінде жүзеге асырылды.

2003

2003-2004 оқу жылынан бастап ҚазБСҚА жанындағы колледжде Кредиттік оқыту жүйесі енгізілді. 2005 жылдың қазан айында ҚР БҒМ бұйрығы бойынша ҚазБСҚА колледжі базасында "Қазақстан Республикасының техникалық және кәсіптік оқу орындарына Кредиттік оқыту технологиясын енгізу мүмкіндігі"тақырыбында Бірінші республикалық семинар-кеңес өткізілді.2005

2005

2005 жылға дейін колледждерге оқушылар контингенті жалпы орта білім негізінде, яғни 11 сыныптан кейін қабылданды. 2005 жылдан бастап 9 сыныптан кейін негізгі жалпы білім беру базасының контингентін қабылдау басталды. 2005 жылы ҚР БҒМ қамқорлығымен Қазақстанда алғаш рет ҚазБСҚА колледжі базасында республикамыздың орта кәсіптік оқу орындарына Кредиттік оқыту технологиясын енгізу бойынша республикалық семинар өткізілді.2007

2007

2007 жылдан бастап колледждер кешенінде екі колледждің білім беру қызметі жүргізілді: Сәулет колледжі және Құрылыс және дизайн колледжі (колледждер кешенінің директоры – Абетов М.А., сәулет колледжінің директоры - Новикова Г. А., Құрылыс және дизайн колледжінің директоры – Садыканова С. Х.).

2009

2009-2010 оқу жылында "ҚазБСҚА колледждерінің кешені" атауы алынып тасталды, білім беру қызметі екі автономды колледжде жүргізілді: Сәулет колледжі (директоры Новикова Г.А.) және құрылыс және дизайн колледжі (директоры - Садыканова с. х.), педагогикалық кеңес пен әдістемелік кеңес бірікті.

2010

2010-2011 оқу жылында екі колледж бір колледжге біріктірілді – ҚазБСҚА жанындағы колледж (директоры – Новикова Г.А.). Колледждің педагогикалық кеңесінің қызметі жұмыс жоспары бойынша жүзеге асырылады, оны колледж кураторы АС жөніндегі проректор бекітеді. Колледжде міндетті ата – аналар жиналысы жылына екі рет - қыркүйекте өткізіледі (1 курстың ата-аналары үшін-ата-аналарды КТО бойынша оқыту шарттарымен, ішкі тәртіп қағидаларының талаптарымен, оқу ақысын төлеумен және т.б. таныстыру). Емтихан сессияларының алдында және одан кейінгі екінші жиналысты кураторлар өткізеді.

Миссия

ҚазБСҚА жанындағы сәулет және құрылыс колледжінің миссиясы-студенттерге кең білім алу және өзінің шығармашылық жоспарларын жүзеге асыру мүмкіндігін қамтамасыз ету, қоғамда өз орнын таба алатын, ой-өрісі кең жоғары интеллектуалды тұлғаларды дайындау. ҚазБСҚА жанындағы біздің сәулет және құрылыс колледжі студенттерге терең білім беріп қана қоймай, онда азаматтық жауапкершілік, патриотизм және интернационализм сезімдерін тәрбиелейді, бұл мемлекеттік тұрақтылық саясатына және барлық ұлт, мәдениет және дін адамдары арасындағы өзара түсіністікке сәйкес келеді.

МАҚСАТ

Студенттерді қоғамның, табиғаттың даму заңдылықтарын түсінуге және осылайша үнемі жетілдіруге, адалдық, әдептілік, үлкендерге құрмет, ізгілік және әдептілік сияқты жеке қасиеттерді қалыптастыруға баулу. Бұған оқу бағдарламалары да, студенттерді студенттік ұйымдар, клубтар мен орталықтар арқылы аудиториядан тыс, ғылыми, қоғамдық, мәдени және спорттық іс-шараларға тарту да ықпал етеді. Оқытушылардың тәлімгерлігіне, үлкен студенттердің кіші студенттерге қамқорлығына үлкен көңіл бөлінеді. Елдің бәсекеге қабілеттілігін және орнықты әлеуметтік-экономикалық өсуді қамтамасыз ететін сапалы және қолжетімді білім беру.

СТРАТЕГИЯ

1. Әлемдік еңбек нарығында түлектердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру.
  2. Ғылымның барлық заманауи жетістіктерін оқу процесі мен өндіріске белсенді енгізе отырып, ғылыми-зерттеу қызметін дамыту.
  3. Инфрақұрылым мен материалдық-техникалық базаны дамыту.
  4. Адами ресурстарды басқару және кадр саясаты басқармасы.
  5. Интернационалдандыру және сыртқы байланыстарды дамыту.
  6. Колледжді цифрландыру және ақпараттық ресурстар мен технологияларды дамыту.
  7. Инновация және қосымша білім беру.